Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Kraków Culture Summer jest imprezą otwartą dla wszystkich grup odbiorców. Staramy się dostosowywać przestrzeń wydarzeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ważne dla nas jest, aby Festiwal był miejscem przyjaznym dla wszystkich oraz bezpieczną przestrzenią doświadczania pozytywnych emocji.

NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ WZROKU

Teren odbywania się koncertów w Parku Jordana w ramach Kraków Culture Summer został szczegółowo opisany, tak, by osoby z niepełnosprawnością wzroku mogły skorzystać z niego zarówno w wersji tekstowej, jak i wersji audio. Za opis przestrzeni i konsultacje z osobami z niepełnosprawnością wzroku odpowiada p. Małgorzata Rapacz.

Dźwiękowy opis terenu i scen: 

6-22.08.2021 – POBIERZ

27-29.08.2021 – POBIERZ

Mała scena.mp3 – POBIERZ

Duża scena.mp3 – POBIERZ

Tekstowy opis terenu i scen

6-22.08 – POBIERZ

27-29.08 – POBIERZ

Duża scena – POBIERZ

Mała scena – POBIERZ

NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ SŁUCHU

Podczas ostatniego weekendu w Parku Jordana w ramach KCS dostępna będzie pętla indukcyjna w strefie dostępności przy scenie głównej dla osób słabosłyszących. Na miejscu do dyspozycji osób głuchych obecny będzie tłumacz PJM.

NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ RUCHU

Teren Parku Jordana wyznaczony na wydarzenia KCS jest ogólnodostępny, bez schodów i podjazdów mogących stanowić barierę dla osoby na wózku. Można poruszać się betonowymi alejkami. Podczas ostatniego weekendu dostępna będzie podest dla zapewnienia lepszego odbioru koncertów.

Opis terenu powyżej.

NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ INTELEKTUALNA

Przedprzewodnik o wydarzeniach w ramach letniego festiwalu Kraków Culture Summer zawiera podstawowe informacje o festiwalu, programie, cenniku i miejscu.

Przedprzewodnik dostępny TUTAJ: KCS przedprzewodnik.

KONTAKT

W razie potrzeby, prosimy o kontakt:

Barbara Zając

Tel./SMS: 604 483 402

mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl